<br />
Yapay Zekayla Güçlendirilmiş Müşteri Hizmetleri Yönetim Sistemlerinin Faydaları.

Yapay Zekayla Güçlendirilmiş Müşteri Hizmetleri Yönetim Sistemlerinin Faydaları

 

Çapraz fonksiyonlu projeler, müşterileri dinlemek, tüketici içgörülerini anlamak, döngüyü kapatmak, tekrar edilerek ve durmadan kullanılan önemli ifadelerdir. Ancak bu anahtar kelimelerin anlamları yapay zeka ile birlikte değişiyor. Bu stratejilere yaklaşmanın yeni yolu, orijinal anlamlarından büyük ölçüde uzak. Yapay zeka ile beslenen CX yönetim sistemlerinin üç ana faydasını ve iş yapma biçimlerimizi nasıl dönüştürdüğünü özetleyelim.

Müşteri Deneyimi sorunlarını ölçerken daha az çaba ve zaman gerekiyor

Geleneksel yaklaşımlarda, müşteri sinyallerinin çoğu fark edilmez çünkü gürültüyü elemek zaman ve para gerektirir.  Bazıları ancak daha sonra, olay gerçekleştikten sonra veya hasar giderilemedikten sonra fark edilir. Bu verilerin manuel olarak ve yoğun kaynak harcanarak toplanması söz konusudur. En dikkatli Müşteri Deneyimi profesyonelinin bile uzun saatler süren, emek isteyen yoğun çalışmaların ardından müşteri eğilimlerini yakalayana kadar koşulların değişmesi muhtemeldir. Yapay zekanın yardımıyla, saatlerce süren çeteleme yerine veri analizi dakikalar alır.

Gerçek zamanlı, daha hızlı aksiyon   

Bu müşteri sinyalleri için gerçek zamanlı veri analizi de günümüzün yüksek tempolu ortamında önemlidir. Günümüzde çoğu CX şirketi, bu yüksek tempolu ortamda geride kalmamak için gerçek zamanlı müşteri veri platformuna sahiptir. Gerçek zamanlı geri bildirim almak, müşterinizin en iyi deneyimi yaşamasını sağlamak için gerekli ayarlamaları hızlı bir şekilde – bazen hemen – yapmak için ihtiyaç duyduğunuz verileri toplamanıza yardımcı olur.

Daha doğru veri alımı   

Müşteri sinyallerini çözmek, doğru verileri doğru şekilde toplamakla başlar. Yapay zeka destekli müşteri deneyimi analitiği, ilk temastan müşteri hizmetlerine kadar tekliflerinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda veriye dayalı kararlar almanıza ve ardından müşterilerinizin şu anda yaşadığı engelleri keşfetmenize olanak tanır. Verilerdeki anormalliklerin ve eğilimlerin daha iyi tanımlanmasını sağlar.

Müşteri Deneyimi Çalışmalarınızı Yapay Zeka ile Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Alterna CX, anketler, metinler, şikayetler, sosyal ve dijital konuşmalar ve diğer etkileşimler yoluyla müşteriler tarafından üretilen ve giderek karmaşıklaşan tüm CX sinyallerini düzenleyen, basitleştiren ve organize eden yapay zeka tabanlı bir çözüm sunar. Makine öğrenimi teknolojisi verileri takip eder ve düzenler, ardından müşteri deneyimi profesyonellerinin izlemesi gereken sorunlara, fırsatlara ve konulara dikkat çeker.  Zahmetli sıralama ve eleme işlerini büyük ölçüde azaltmak için kullanıcı dostu bir teknoloji sunar.   Süreç boyunca, CX kalitesine ve müşteri sadakatine en çok katkıda bulunan faktörleri işaretler.

İçgörü Merkezi 

Alterna CX birçok şeyin yanı sıra aynı zamanda bir içgörü yazılımıdır. Alterna CX’in İçgörü Merkezi, anketler, metin, şikayetler, sosyal ve dijital konuşmalar ve diğer etkileşimler yoluyla müşteriler tarafından oluşturulan tüm karmaşık CX sinyallerini toplayabileceğiniz ve birleştirebileceğiniz yerdir. Tüm yapılandırılmış veya yapılandırılmamış metinsel geri bildirimler, tüm deneyim verileri için tek bir kaynak oluşturmak üzere içgörü merkezi ile birleştirilebilir.

Metin ve Tahmine Dayalı Analitik 

İşletmeler, metin analitiği için Alterna CX’in finansal hizmetler, perakende, bankacılık, otomotiv, sigorta ve e-ticaret gibi kullanıma hazır endüstri modellerini kullanarak Müşterinin Sesi anket yorumlarını, incelemelerini ve derecelendirmelerini hızla analiz edebilir.  Bu araçlar yalnızca duyguları kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda müşteri geri bildirimlerinin “duygularını”, temalarını, eğilimlerini ve nihayetinde deneyimin temel itici güçlerini yorumlar.  

Alterna CX’in makine öğrenimi algoritmaları, gelecekteki CX performansını etkileyecek en önemli sorunları ve fırsatları hızla belirler ve ölçer. Bu, CX profesyonelleri için önemli miktarda manuel çalışmayı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda alternatif CX kararlarının maliyet-fayda etkisini değerlendirmelerine de yardımcı olur.  

Eylem Merkezi

Alterna CX’i eylemler ve otomasyonlar için favori uygulamalarınıza bağlayarak hızlı, sorunsuz sonuçlar elde edebilirsiniz.  Düşük puanlar alarmları tetikler ve döngüyü kapatmak için gerekli eylemler için kuruluş genelinde ilgili çalışanlara veya uygulamalara görevler atanır. Bu döngü 7/24 ve 365 gün otomatik olarak çalışır! 

Sonuç olarak, şirketlerin Büyük Veri, yapay zeka ve analitik gibi teknolojilerin gücünden yararlanmasıyla 21. yüzyıl iş dünyası hızlı bir evrim geçirmeye devam ediyor. Yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanan işletmeler, müşteri davranış kalıplarını analiz etmek ve yatırımları rahatça önceliklendirmelerine yardımcı olacak gelecekteki ilgi alanlarını tahmin etmek için kapsamlı veriler kullandıklarından, müşteri deneyiminde bir avantaja sahiptir.  

 

 

 With increasing competition across industries, it is more important to understand what customers are thinking about the products and/or services provided by companies. Voice of Customer program enables companies to systematically capture, track, and analyze customer feedback and act based on the collected insights.

Discover Voice of Customer Solution

Ready for simple CX?