karlılığı maksimize etmek müşteri deneyimi karlılığı

Kârlılığı Maksimize Etmek: Müşteri Deneyimi Yatırım Getirisi için Sürücü Simülasyonu

 

Müşteri Deneyiminin Yatırım Getirisi (ROI) günümüzün şirket yapısındaki kısa vadeciliğin zorluklarını ele aldık. Şimdi, geçen ayki ivmeyi sürdürerek, CX girişimlerinin finansal etkisini ölçmenin ve kanıtlamanın pratik yönlerine daha derin bir şekilde bakıyoruz. Alterna CX’in “Sürücü Simülasyonu”nu, teorinin ötesine geçen bir çözüm olarak sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Tahmine Dayalı Analizlerle Müşteri Deneyimi Etkisinin Öngörülmesi

Tahmine dayalı analizlerle güçlendirilmiş Sürücü Simülasyonumuz, müşteri yolculuğu optimizasyon eylemlerinin uygulanmasından önce etkisini tahmin etmenizi sağlar. Gelecekteki CX metriklerindeki değişiklikleri simüle etmeyi hayal edin. Bu araçla, iş metrikleri üzerindeki iyileştirme eylemlerinin etkisini karşılaştırmanızı sağlayarak, daha iyi yatırım önceliklendirme konusunda sizi güçlendiriyoruz. Ayrıca, Sürücü Simülasyonu metrik agnostiktir ve NPS, CSAT, Uygulama Mağazası derecelendirmeleri veya diğer herhangi bir sayısal metrikle kullanılabilir. CX profesyonelleri olarak, CX-ROI bağlantısını kanıtlamanın zorluğunu anlıyoruz ve Sürücü Simülasyonu, sizin pratik rehberinizdir. Teori ile pratiği birleştirirken, etkileyici stratejiler ve Sürcü Simülasyonu’nun etkisini göstermek için bir örnek demonstrasyon sunarak bu yolculuğa bize katılın.

ShopSphere’in oCX’i Sürücü Simülasyonu ile Keşfediliyor

Pratik bir keşfe çıkarken, kimliğini açıklamadan ShopSphere adlı hayali bir şirketin detaylarına dalıyoruz. ShopSphere’in oCX puanını etkileyen faktörleri Alterna CX’in simülatörü kullanarak analiz ederken, net bir öncelik ortaya çıkıyor: Uygulama Kullanılabilirliği/Kullanım Kolaylığı. Uygulama Kullanılabilirliğindeki sadece 1 puanlık bir iyileştirme, ShopSphere’in oCX puanını neredeyse 7 puan artırabilir! Bunun hemen ardından Servis Kalitesi geliyor, burada memnuniyetin sadece 1 puanlık bir iyileştirmesi, genel puanı etkileyici bir şekilde 3 puan yükseltebilir.

Ürün ve Deneyim profesyonelleri, kaynaklarını nereye tahsis edeceklerine karar vermek için simülatörde farklı iyileştirme kombinasyonlarını deneyebilirler.

driver_simulation_2

Sonuç

Sonuç olarak, “Müşteri Deneyiminin Yatırım Getirisi (ROI)” konusundaki araştırmamız, bbizi CX eylemlerinin finansal etkisini ölçme ve kanıtlama pratiğine yönlendirdi. Alterna CX’in “Sürücü Simülasyonu”, müşteri yolculuğu optimizasyonlarının etkisini tahmin etmek ve karşılaştırmak için tahmine dayalı analizleri kullanan önemli bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. Sürücü Simülasyonunu kullanarak bir şirketin oCX puanının detaylı analizine daldığımızda, Uygulama Kullanılabilirliği ve Servis Kalitesi gibi çeşitli faktörlerde stratejik iyileştirmelerin, genel müşteri deneyimini önemli ölçüde yükseltebileceği açıkça görülüyor. Bu örnek demonstrasyon, Alterna CX’in, CX eylemlerini somut iş sonuçlarıyla uyumlu hale getirme konusundaki anlayışını vurguluyor.

Sürücü Simülasyonu hakkında daha fazla keşfetmeye meraklı mısınız? Bu simülasyonu kapsamlı Top Online Marketplace Brands raporumuzdan çıkardık, burada Sürücü Simülasyonu ve daha fazlası hakkında okuyabilirsiniz.

Ayrıca, “Sürücü Simülasyonu”nu eylemde görmek için İnteraktif Demo sayfamızı ziyaret edebilir ve müşteri deneyimi optimizasyonuna yaklaşımınızı nasıl geliştirebileceğini bizzat deneyimleyebilirsiniz.

 

 With increasing competition across industries, it is more important to understand what customers are thinking about the products and/or services provided by companies. Voice of Customer program enables companies to systematically capture, track, and analyze customer feedback and act based on the collected insights.

Discover Voice of Customer Solution

Ready for simple CX?